A modern tudomány az evolúciós elméletet általában a tudományos elméletek közé sorolja, annak ellenére, hogy a világ kezdeteire vonatkozó bármilyen elméletet lehetetlen tudományosan bebizonyítani. Ez azért van így, mivel a tudományos módszernek éppen az a lényege, hogy megfigyeléseken és kísérletezésen alapszik és lehetetlen megfigyeléseket vagy kísérleteket végezni az Univerzum keletkezésére és az élet létrejöttére vonatkozóan . Erre a kérdésre mutat rá a brit biológus, L. Harrison Matthews, Darwin: A fajok eredete c. művének 1971-es kiadásához írt előszavában:
„Az evolúció ténye a biológia gerince, és a biológia így egy olyan tudomány sajátságos helyzetében van, amely egy nem bizonyított elméleten alapszik. Ez akkor tudomány vagy hit? Az evolúció elméletében való hit tehát pontosan párhuzamos a külön teremtésben való hittel - mindkettő olyan elképzelés, amelyet a hívők igaznak ismernek el, de mindeddig sohasem voltak képesek a bizonyításra."
Huse találóan állapítja meg, hogy a tudósok elmélkedhetnek a múltról vagy a jövőről, de valójában csak a jelent figyelhetik meg. Ebből és a tudományosság kritériumaiból tehát nyilvánvaló, hogy az a széles körben elterjedt feltételezés, amely szerint az evolúció megalapozott tudományos tény, abszolút hamis. Így tehát az evolúció helyesen csak hitként jelölhető meg, a világ kezdeteinek egy szubjektív filozófiájaként, sok természettudós vallásaként.
Összefoglalva, álláspontunk a következő:
(1) Mind az evolúcióelmélet, mind a bibliai teremtéselmélet hozzáférhetetlen a tudományos módszerek számára, közvetlenül bebizonyíthatatlan és mindkettő elfogadásához másfajta hit szükséges.
(2) Ez távolról sem azt jelenti, hogy az ismert tudományos tények és megfigyelések haszontalanok és azokat el kell vetni vagy figyelmen kívül kell hagyni. Éppen ellenkezőleg, a tudományos tényeket fel kell használni arra, hogy segítsék tisztázni: a világ kezdeteire vonatkozó melyik elmélet (modell) valószínűbb. Ezért a beléjük helyezett hit intelligens és nem vak.
A tudomány tényei - jóllehet, ezt még nem publikálják kellően széles körben, hazánkban különösen nem - sokkal jobb egyezést mutatnak a bibliai teremtéselmélettel, mint az evolúcióelmélettel. E cikksorozat további részeivel célunk: először, hogy felfedjük az organikus evolúció elméletének tudományos szempontból téves következtetéseit; másodszor, hogy tudományos bizonyítékokat sorakoztassunk fel a bibliai teremtéselmélet alátámasztására a források feltüntetésével: harmadszor, hogy bebizonyítsuk; az evolúció és a bibliai teremtéselmélet egymást kölcsönösen kizáróak és összeegyeztethetetlenek.
Forrás: Új Exodus Magazin, 1991. 3. évf. 3. sz.